PSV wygrało z MU. Van Gaal: „Zmarnowaliśmy wiele szans”.

Drużyna z Eindhoven po siedmiu latach nieobecności w Lidze Mistrzów wróciła do niej w spektakularny sposób. W pierwszym meczu fazy grupowej mistrzowie Holandii pokonali słynny Manchester United, prowadzony przez holenderskiego trenera Louisa van Gaala.

Pierwszego gola w Eindhoven strzelili jednak goście. A dokładnie: Memphis Depay, czyli piłkarz świetnie znany w mieście Philipsa. 21-letni napastnik jeszcze kilka miesięcy temu był piłkarzem i największą gwiazdą PSV. W trakcie niedawnej przerwy transferowej został za miliony euro sprowadzony do Manchesteru.

Trafienie byłego gracza PSV we wtorkowym (15.06) meczu nie podłamało gospodarzy. Dzięki golom Hectora Moreno i Luciano Narsingha PSV odrobiło straty i ustaliło końcowy wynik spotkania: 2-1 dla gospodarzy!

Porażka w Eindhoven musiała być szczególnie bolesna dla trenera MU, Louisa van Gaala, który jest Holendrem i świetnie zna niderlandzką piłkę. Manchester United wydał w minionych miesiącach dziesiątki milionów funtów na wzmocnienia i był w starciu z mistrzami Holandii zdecydowanym faworytem.

- Nie pozwoliliśmy im [PSV] na stworzenie zbyt wielu szans. Pomijając gole pierwszą szansę stworzyli dopiero w 82. minucie, kiedy my graliśmy już swego rodzaju „wszystko albo nic”. - tłumaczył Van Gaal dziennikarzowi telewizji SBS6.

- Zbyt wiele szans zmarnowaliśmy lub źle rozegraliśmy. To główna przyczyna porażki. Oraz błędne podanie, z którego zrobiło się 2-1. - dodał Van Gaal.