PSV coraz bliżej mistrzostwa, kryzys w Ajaxie

Mimo, że od 29 sekundy grali w dziesiątkę, piłkarze PSV odnieśli kolejne zwycięstwo. Mistrz z Amsterdamu po raz kolejny rozczarował i szanse na obronę tytułu ma coraz mniejsze.

To była najszybsza czerwona karta w dziejach holenderskiej Eredivisie. W środowym meczu (3.02) w NAC – PSV obrońca gości Jetro Williems już po niespełna pół minucie został odesłany do szatni przez sędziego Kevina Bloma. Według arbitra Willems zbyt ostro zaatakował obrońcę gospodarzy i zasłużył na wyrzucenie z boiska w Bredzie już po 29 sekundach gry.

Liderowi tabeli z Eindhoven nie przeszkodziło to jednak w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. Dzięki bramkom strzelonym w drugiej połowie PSV wygrało 2-0 . Klub z miasta Phillipsa pochwalić się może świetnym bilansem: z 21 ligowych meczów w tym sezonie wygrał aż 18.

Dzięki kolejnej wpadce broniących mistrzowskiego tytułu piłkarzy z Amsterdamu, przewaga PSV nad drugim w tabeli Ajaxem wzrosła do 12 punktów.

W czwartek  ekipa ze stolicy po raz kolejny w ostatnich tygodniach pokazała, że jest bez formy. Ajax przegrał 0-1 z AZ Alkmaar.

Amsterdamczycy również musieli grać w dziesiątkę, ale krócej niż PSV i mieli w dodatku przewagę własnego stadionu. Na nic się to zdało. W 61. minucie z boiska wyleciał Niklas Moisander, a w 76. minucie Aron Johannsson zdobył gola dla gości z Alkmaar.