Sport: Ajax coraz bliżej mistrzostwa

Sześć punktów przewagi nad drugą w tabeli drużyną na trzy kolejki przed końcem rozgrywek – już tylko niezwykły pech może pozbawić Ajax Amsterdam czwartego z rzędu mistrzostwa.

W niedzielę 6 kwietnia drużyna ze stolicy zremisowała na wyjeździe 1-1 z Vitesse. Podopieczni Franka de Boera mogli jednak z Arnhem wracać w dobrych humorach. W pierwszej połowie gospodarze tak bardzo zdominowali Ajax i stworzyli tyle szans, że równie dobrze amsterdamczycy mogli stracić przed przerwą nie jedną, ale trzy czy cztery bramki.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i potwierdził to również mecz w Arnhem. Ajax w drugich 45 minutach zapanował nad sytuacją i po bramce Sigthorssona w 47 minucie było już 1-1. Wynik taki utrzymał się do końca.

Vitesse z 54 punktami na koncie znajduje się obecnie na czwartym miejscu w tabeli.

Drużynę z Arnhem oprócz Ajaxu wyprzedzają Feyenoord (60 punktów) i FC Twente (56). Ajax ma 66 punktów.

FC Twente wygrało na wyjeździe z walczącym o utrzymanie w lidze NAC Breda 2-0, zaś Feyenoord pokonał na własnym terenie znajdujące się jeszcze niżej w tabeli niżNac Breda, RKC Waalwijk.

Oba gole dla drużyny z Rotterdamu zdobył wracający po czteromeczowej przerwie (kara za czerwoną kartkę i agresywne zachowanie) Włoch Graziano Pelle.

Mecz w Rotterdamie był iście braterskim pojedynkiem. Trenerami obu drużyn są bracia, byli piłkarze Ronald Koeman (Feyenoord) i Erwin Koeman (RKC Waalwijk).

Do trenerskiego starcia znanych byłych piłkarzy doszło również w Heerenveen. Tamtejsze sc Heerenveen prowadzone przez holenderską legendę piłkarską Marco Van Bastena pewnie wygrało z PSV Eindhoven (3-0), kierowanym przez – przynajmniej teoretycznie – Phillipa Cocu. Teoretycznie, gdyż fizycznie na ławce Cocu nie był obecny. Trener PSV dochodzi do siebie po operacji wycięcia tumoru z pleców. Jak zapewniają lekarze, jego stan jest dobry.