Feyenoord coraz wyżej

W Rotterdamie nikt już nie pamięta beznadziejnego początku sezonu (trzy porażki z rzędu). Drużyna Ronalda Koemana z kolejki na kolejkę pnie się w górę tabeli. Po wyjazdowym zwycięstwie z Vitesse od pierwszego w tabeli FC Twente rotterdamską ekipę dzielą już jedynie dwa punkty.

W Nijmegen Feyenoord już w 20 minucie prowadził 2-0. Mimo utraty jednego gola i coraz groźniejszych ataków Vitesse zespół z Rotterdamu dowiózł 3 punkty do końca. Vitesse przegrało drugi z rzędu mecz 1-2 i wypadło ze ścisłej czołówki Eredivisie.

Kolejnego gola dla Feyenoordu strzelił Pele. Po 9 meczach Włoch ma na koncie już 10 trafień. Ekipa z Rotterdamu, która kilka tygodni temu okupowała dolne regiony Eredivisie, jest teraz na czwartym miejscu w tabeli. Z 16 punktami na koncie do lidera FC Twente traci już jedynie 2 punkty.

Drużyna z Enschede odniosła w piątek wyjazdowe zwycięstwo z beniaminkiem S.C. Cambuur i po raz kolejny pokazała, że w tym sezonie walczyć będzie o najwyższe cele.

Główni faworyci do tytułu również zgarnęli komplet punktów. W Eindhoven długo zapowiadało się na sensację, ale dzięki bramce w 89. minucie PSV ostatecznie wygrało 2-1 z przedostatnim w tabeli RKC Waalwijk. Ajax gładko wygrał u siebie z FC Utrecht 3-0.

Z powodu beznadziejnego stanu murawy na boisku w Hadze mecz ADO Den Haag – sc Heerenveen przełożono.