LONDYN 2012: Polska:Włochy 3:1

LONDYN 2012: Polska:Włochy 3:1W meczu grupy A Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, polscy siatkarze pokonali wynikiem 3:1 reprezentację Włoch.

Pierwszy set nie był dla biało-czerwonych szczęśliwy, przegrali go 21:25. Z każdym kolejnym Polacy nabierali pewności siebie, wygrywając drugi (25:20), trzeci (25:23) i czwarty set (25:14) zakończony popisowym asem serwisowym Bartosza Kurka.

Podopieczni Andrei Anastasiego wystąpili w składzie: Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Bartosz Kurek, Zbigniew Bartman, Łukasz Żygadło, Marcin Możdżonek i Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Jakub Jarosz, Michał Ruciak.
Natomiast we włoskiej reprezentacji trenowanej przez Mauro Berruto zagrali Luigi Mastrangelo, Michał Łasko, Ivan Zaytsev, Cristian Savani, Dragan Travica, Alessandro Fei i Andrea Bari (libero) oraz Samuele Papi, Simone Parodi, Emanuele Birarelli.

Biało-czerwoni zachwycili kibiców świetną formą i udowodnili, że w tych igrzyskach będą walczyć o złoto. W meczu doskonałe umiejętności pokazał m.in. przyjmujący Bartosz Kurek i atakujący Zbigniew Bartman. Mauro Berruto wypowiadał się niechętnie podczas konferencji prasowej po przegranej Włochów, jednak przyznał, że „nie mam nic ważnego do powiedzenia ponad to, że Polacy zasłużyli na wygraną. Kropka. Byli dużo lepsi, szczególnie w drugiej części meczu. Byli po prostu zdecydowanie lepsi”.

Ubiegłoroczny mecz Polska:Włochy podczas Pucharu Świata Japonii zakończył się porażką „Azzurrich”. Atmosfera był pomiędzy drużynami była napięta, doszło do przepychanki i kłótni pod siatką. Podczas wczorajszego spotkania Włosi przyjęli porażkę ze spokojem i obyło się bez wymiany zdań na boisku.

W najbliższy wtorek (31.07.2012) polscy siatkarze zmierzą się  z drużyną z Bułgarii. Poczynania biało -czerwonych możecie śledzić o 12.30 czasu warszawskiego w TVP lub Eurosport.