Holandia, sport: Zaskakująca porażka Ajaxu, AZ znów bliżej lidera

Archiwum '20

Po niedzielnej porażce amsterdamczyków w Groningen przewaga Ajaxu w tabeli Eredivisie nad drugim AZ Alkmaar wynosi już tylko trzy punkty.

Mistrzowie Holandii zaprezentowali się w Groningen bardzo słabo. Po 52. minutach gospodarze prowadzili już 2-0, po golach Kaja Sierhuisa i Ramona Pascala Lundqvista. W 72. minucie kontaktowego gola dla gości ze stolicy zdobył Donny van de Beek, ale na więcej Ajaxu nie było stać.

Ajax nie ma ostatnio najlepszego okresu w Eredivisie. Amsterdamczycy przegrali trzy z pięciu ostatnich ligowych spotkań. FC Groningen dzięki wygranej z Ajaxem awansowało na ósmą pozycję w tabeli.

Potknięcie lidera wykorzystali piłkarze z Alkmaar. Drugie w tabeli AZ wygrało wyjazdowy mecz z sc Heerenveen 2-1 i zmniejszyło stratę do lidera do trzech punktów.

Kolejny rozczarowujący występ zaliczyli piłkarze z Eindhoven. PSV, podejmujące na własnym terenie FC Twente, długo prowadziło 1-0, ale w 87. minucie goście wyrównali i doszło do podziału punktów. Po dwudziestu kolejkach PSV jest dopiero piąte w tabeli.

W niedzielę 2 lutego PSV czeka wielkie wyzwanie. Tego dnia klub z Eindhoven zmierzy się w Amsterdamie z Ajaxem. Hit Eredivisie rozpocznie się o godz. 16:45.