Sport: Cudowny remis AZ w Lidze Europy. „W 87. min przegrywali 0-2 i grali w osłabieniu"

Bohaterem meczu był Ferdy Druijf, który wszedł na boisko w drugiej połowie i w ostatnich minutach spotkania dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, zapewniając drużynie z Alkmaar jeden punkt.

Czwartkowy mecz Ligi Europy AZ Alkmaar – FK Partizan rozegrano w Hadze (stadion w Alkmaar wciąż jest zamknięty z powodu zawalenia się części trybun). Dzięki remisowi 2-2 holenderska drużyna zapewniła sobie awans do fazy pucharowej tych rozgrywek.

Do zakończenia fazy grupowej została jedna kolejka. W grupie L na czele jest Manchester United (10 punktów), wyprzedzający AZ (9). FK Partizan ma 5 punktów, a FC Astana 3.

Mecz w Hadze nie rozpoczął się dla Holendrów dobrze. Już po 27 minutach gry AZ przegrywało 0-2, po trafieniach Takumy Asano i Seydouby Soumaha. W 83. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Myron Boadu i wydawało się, że grające w dziesiątkę AZ nie ma wielkich szans na choćby jeden punkt.

Wtedy jednak do akcji wkroczył Ferdy Druijf, który, jak ujął to dziennik „AD”, „w cudowny sposób pomógł męczącemu się AZ zdobyć jeden punkt”. Druijf wszedł na boisko w 54. minucie, w 87. minucie zdobył kontaktowego gola, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry ustalił wynik na 2-2.

Także dwa inne holenderskie kluby rozegrały w czwartek mecze Ligi Europy. Spotkanie Sporting-PSV zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy (4-0) i drużyna z Eindhoven nie ma już szans na awans do fazy grupowej. Feyenoord zremisował na własnym terenie z Rangers 2-2, zajmuje ostatnie miejsce w swojej grupie, ale teoretycznie wciąż ma szanse na awans.