Holandia, sport: Ajax awansował do Ligi Mistrzów!

Mistrz Holandii wygrał w środę wieczorem 2-0 z APOEL Nikozja i awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Rozegrane tydzień wcześniej na Cyprze pierwsze spotkanie dwumeczu ostatniej rundy eliminacyjnej do fazy grupowej Ligi Mistrzów zakończyło się bezbramkowym remisem. W rewanżu na własnym stadionie amsterdamska drużyna pokazała się z lepszej strony.

Ajax dominował przez prawie cały mecz. Gospodarze oddali 23 strzały, a Cypryjczycy zaledwie 2. Także w posiadaniu piłki przewaga Ajaxu była wyraźna, 68% wobec 32%.

Na pierwszego gola kibice w Amsterdamie musieli jednak trochę poczekać. Prowadzenie dał gospodarzom w 42. minucie debiutujący w pierwszym składzie Edson Álvarez.

Na początku drugiej połowy kibice cieszyli się z kolejnej bramki, ale gol Klaasa-Jana Huntelaara został unieważniony po interwencji sędziego wideo VAR. Wynik na 2-0 podwyższył dopiero na 10 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Dušan Tadi.

Ajaxowi już po raz piąty w historii udało się z sukcesem przejść eliminacje do Ligi Mistrzów, przypomina portal nu.nl. Gdyby amsterdamski klub przegrał dwumecz z Cypryjczykami, po raz pierwszy od 1993 roku w fazie grupowej LM nie byłoby holenderskiego klubu.

W ubiegłym roku Ajax dotarł do półfinału tych prestiżowych rozgrywek. Awans do fazy grupowej przekłada się na wielkie wpływy finansowe. Dzięki występom w LM stołeczny klub zarobi w tym sezonie co najmniej 40 mln euro, informuje nu.nl.

Losowanie grup tegorocznej edycji Ligi Mistrzów odbędzie się w czwartek wieczorem w Monako. Początek o godzinie 18:00.