Holandia, sport: Dwa holenderskie kluby bliskie awansu do Ligi Europy

Archiwum '19

W czwartek PSV i Feyenoord mocno zbliżyły się do awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Kibice AZ Alkmaar mieli mniej powodów do radości, ale wciąż nic nie jest przesądzone.

PSV wygrało u siebie z cypryjskim klubem Apollon Limassol 3-0. W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli goli. Piłkarze z Eindhoven zrehabilitowali się w pierwszych 16 minutach drugiej części gry, kiedy to na listę strzelców wpisali się Ihattaren, Gapko i Dumfries.

Także Feyenoord rozgrywał pierwsze spotkanie dwumeczu o awans do Ligi Europy u siebie i również spotkanie w Rotterdamie zakończyło się wygraną gospodarzy 3-0. Rywalem rotterdamczyków był izraelski klub Hapoel Beer Szewa, a gole dla Feyenoordu zdobyli Larsson i Leroy Fer (dwa trafienia).

Teoretycznie również AZ grało u siebie, ale ze względu na problemy ze stadionem w Alkmaar (zawalenie się części dachu), klub musiał skorzystać z gościny innego holenderskiego klubu.

Rozegrany w Enschede mecz z brukselskim klubem Royal Atnwerp FC zakończył się remisem 1-1. Pierwszego gola zdobyli goście (Batubinsika), ale AZ wykorzystało fakt, że Belgowie kończyli mecz w dziesiątkę i w 82. minucie wyrównującego gola zdobył Boadu.

W czwartek o awans do fazy grupowej Ligi Europy walczyli też piłkarze Legii Warszawa. Legioniści zmierzyli się ze szkockim Rangers FC. Mecz w stolicy Polski zakończył się bezbramkowym remisem.

Rewanżowe spotkania ostatniej rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Europy rozegrane zostaną w czwartek 29 sierpnia.