Holandia, Sport: Ajax z Pucharem Holandii!

Amsterdamski klub pokonał w niedzielę 4-0 drużynę Willem II w finale Pucharu Holandii (TOTO KNVB Beker). Tym samym Ajax zdobył pierwszą ważną nagrodę od 2014 roku.

Już po pierwszej połowie meczu w Rotterdamie amsterdamczycy prowadzili 2-0, dzięki golom Daley’a Blinda i Klaasa-Jana Huntelaara. W drugiej części spotkania Huntelaar zdobył kolejnego gola, a wynik na 4-0 ustalił Rasmus Kristiansen.

Ajax przez pięć lat nie zdobył żadnego istotnego tytułu (pucharu Holandii, mistrzostwa kraju, czy europejskiego pucharu), ale w tym sezonie wciąż ma szanse na potrójną koronę.

W Eredivisie na dwie kolejki przed końcem sezonu amsterdamczycy są na czele tabeli (wyprzedzają PSV dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu). W Lidze Mistrzów w pierwszym półfinałowym spotkaniu Ajax pokonał na wyjeździe Tottenham 1-0 i ma duże szanse na awans do finału (rewanż w Amsterdamie w środę).

- Jak na razie ten sezon układa się perfekcyjnie, ale nie jesteśmy jeszcze zadowoleni. Mamy właściwą pozycję startową, wykonaliśmy kolejny krok, przekroczyliśmy kolejną granicę. To fantastyczne – powiedział po zdobyciu Pucharu Holandii Erik ten Hag, trener Ajaxu, cytowany przez portal nos.nl.