Holandia, Sport: Bolesna porażka Ajaxu, PSV bliżej mistrzostwa

Z Realem Madryd się udało, z AZ Alkmaar już nie. Amsterdamska drużyna przegrała w niedzielę ważny ligowy mecz i traci do prowadzącego w tabeli Eredivisie PSV już pięć punktów.

Początkowo wydawało się, że również ekipa z PSV może stracić w ten weekend punkty. Kibice oglądający w Venlo starcie VVV z PSV do 85. minuty nie zobaczyli żadnego gola. W 86. decydującą bramkę, dającą zwycięstwo liderom tabeli z Eindhoven, zdobył jednak Lozano.

Także w meczu AZ z Ajaxem o wygranej zdecydowało jedno trafienie, jednak w tym przypadku trzy punkty zgarnęli gospodarze. W 56. minucie gola dla AZ zdobył Guus Til. Ajax, który jeszcze niedawno pokonał w Madrycie Real 4-1 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, z Alkmaar wrócił z pustymi rękoma.

- To frustrujące, nie zasługiwaliśmy dzisiaj na zwycięstwo. AZ było lepsze – przyznał szczerze Frenkie de Jong, 21-letni pomocnik Ajaxu, który od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem FC Barcelony.

AZ dzięki zwycięstwu nad amsterdamczykami ma już tyle samo punktów, co trzeci w tabeli Feyenoord. Rotterdamczycy przegrali w sobotę na własnym terenie 2-3 z Willemem II.

Na osiem kolejek przed końcem sezonu przewaga PSV nad Ajaxem znów wynosi pięć punktów. W kolejnej kolejce amsterdamczycy zagrają na własnym stadionie właśnie z ekipą z Eindhoven. Nawet jeśli uda im się wygrać, PSV zachowa pozycję lidera. Hit Eredivisie, Ajax-PSV, rozegrany zostanie 31 marca.