Holandia: Ajax wygrywa z "czerwoną latarnią" Eredivisie

Bez większych problemów dla drużyny z Amsterdamu zakończył się mecz z NAC Breda. Na swoim boisku piłkarze pokonali 5:0 walczących o utrzymanie w lidze zawodników z Bredy.

Początek meczu nie zwiastował tak dużej przewagi Ajaxu. Pierwsza bramka padła dopiero w 38 minucie. Strzelił ją z rzutu karnego Dusan Tadić. Do przerwy wynik nie zmienił się. Po zmianie stron piłkarze z Amsterdamu przyspieszyli, czego efektem były aż cztery bramki, z czego dwie samobójcze.

Okazałe zwycięstwo pozwoliło na zmniejszenie strat do prowadzącego PSV Eindhoven, które w sobotę zremisowało 2:2 z SC Heerenveen. Strata do lidera wynosi obecnie 4 punkty. Między Ajaxem, a zajmującym trzecie miejsce Feyenoordem Rotterdam różnica to aż 11 punktów.