Holandia, Sport: 405 tys. euro dla Francuza za zwycięstwo w Rotterdamie

Archiwum '19

Francuski tenisista Gaël Monflis pokonał w niedzielnym finale turnieju ABN AMRO WTT Szwajcara Stana Wawrinkę i zdobył swój ósmy tytuł ATP w karierze.

W finale prestiżowej imprezy w Rotterdamie zmierzyło się dwóch weteranów, 32-letni Monflis, znany z atletycznej i spektakularnej gry oraz 33-letni Wawrinka, trzykrotny tryumfator turniejów wielkoszlemowych.

Finałowe starcie nie rozczarowało. Pierwszego seta wygrał Francuz 6-3, ale w drugim Wawrinka od początku dominował i oddał przeciwnikowi tylko jednego gema. W trzeciej partii Monflis grał jednak dużo lepiej i to ostatecznie on wygrał cały mecz 6-3, 1-6, 6-2. Spotkanie trwało godzinę i 44 minuty.

Dla obu graczy nie był to ich pierwszy finał w Rotterdamie. Wawrinka tryumfował w holenderskiej imprezie w 2015 roku, a Monflis w 2016 roku przegrał w finale ze Słowakiem Klizanem.

Za zwycięstwo w 46. edycji ABN AMRO WTT Rotterdam Francuz dostał 405 tys. euro i 500 punktów w rankingu ATP, dzięki czemu w poniedziałek awansował w rankingu z 33. na 23. miejsce. Wawrinka zadowolić się musiał 203 tys. euro i 300 punktami ATP.

W turnieju gry podwójnej wystąpił najlepszy polski deblista, Łukasz Kubot. Polak grający w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo nie zaliczy tegorocznej wizyty w Rotterdamie do udanej. Polsko-brazylijska para odpadła już w pierwszej rundzie, po porażce 4-6, 6-7 (4) z parą Ram/Salisbury.