Święto w Eindhoven, PSV mistrzem Holandii!

Klub z Eindhoven po raz 24. w historii został piłkarskim mistrzem kraju. W niedzielę podopieczni Phillipa Cocu pokonali (3-0) na własnym stadionie głównego rywala z Amsterdamu.

Przed niedzielnym meczem przewaga PSV nad Ajaxem w tabeli Eredivisie wynosiła siedem punktów. Oznaczało to, że ewentualne zwycięstwo gospodarzy dawało im tytuł, na trzy kolejki przed końcem sezonu.

I tak też się stało. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2-0, dzięki bramkom Gastona Pereiro i Luuka de Jonga. W drugiej połowie wynik na 3-0 ustalił Steven Bergwijn.

Ajax kończył mecz w dziewiątkę, bo w końcowej części spotkania czerwone kartki zobaczyli Nicolas Tagliafico (druga żółta kartka) oraz Siem de Jong (brutalny faul).

W sumie PSV zdobywało mistrzostwo Holandii 24 razy, w tym aż dziesięciokrotnie w tym wieku, przypomina portal nu.nl. W ubiegłym roku z tytułu cieszyli się gracze i kibice Feyenoordu, jednak w tym sezonie rotterdamska drużyna jest dopiero czwarta w tabeli, z aż 23 punktami straty do PSV. Dla Ajaxu, czyli najbardziej utytułowanego holenderskiego klubu, jest to już czwarty sezon z rzędu bez mistrzostwa.

- Fakt, że zapewniliśmy sobie tytuł w meczu z bezpośrednim konkurentem, czyni to jeszcze bardziej specjalnym. To niezwykła chwila – cieszył się po meczu Phillip Cocu, dla którego było to już trzecie mistrzostwo Holandii w ciągu czterech lat pracy w Eindhoven.