Wielki sukces holenderskiego kolarza w Belgii

Niki Terpstra, fot. Ian_Sherriffs / Shutterstock.com

Niki Terpstra wygrał w Niedzielę Wielkanocną prestiżowy Wyścig Dookoła Flandrii. Dla 33-letniego Holendra był to jeden z największych sukcesów w karierze.

- Niesamowite, to jest fantastyczne. Zawsze marzyłem o wygraniu dwóch wyścigów, Paryż-Roubaix oraz Wyścigu Dookoła Flandrii. I teraz wygrałem je oba – słowa zawodnika grupy Quick-Step Floors cytuje portal nu.nl. W zawodach Paryż-Roubaix Holender tryumfował w 2014 roku.

W liczącym ponad 264 km wyścigu z Antwerpii do Oudenaarde wyścigu Terpstra wyprzedził Duńczyka Madsa Pedersena i Belga Philippe Gilberta, ubiegłorocznego zwycięzcę tych zawodów.

Peter Sagan, aktualny mistrz świata i tryumfator Wyścigu Dookoła Flandrii sprzed dwóch lat, zajął szóste miejsce. Michał Kwiatkowski zajął 28. miejsce i stracił do Holendra około 3 minuty.

Po raz ostatni holenderski zawodnik był najlepszy w Wyścigu Dookoła Flandrii 32 lata temu. W 1986 roku zwycięzcą zawodów został Adri van der Poel.