Cenne zwycięstwo Feyenoordu nad PSV

Mimo że w lidze rotterdamczycy tracą do PSV już 16 punktów, to jednak Feyenoord a nie lider Eredivisie z Eindhoven, zagra w półfinale Pucharu Holandii.

Dla Feyenoordu, który w ubiegłym sezonie wywalczył mistrzostwo kraju, ten sezon jest rozczarowujący. W Lidze Mistrzów rotterdamczycy przegrali 5 z 6 meczów, a w Eredivisie są dopiero na czwartym miejscu ze stratą 16 punktów do PSV, 9 do Ajaxu i 6 do AZ. W związku z tym w Rotterdamie priorytetem jest teraz dobry wynik w pucharze kraju.

W losowaniu par ćwierćfinałowych Feyenoord nie miał jednak szczęścia: trafił na PSV, które w tym sezonie wygrywa mecz za meczem. W środę na stadionie De Kuip było jednak inaczej.

Podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta nie zawiedli rotterdamskiej publiczności i już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie. Gola dla gospodarzy zdobył Sam Larsson. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy prowadzenie rotterdamczyków podwyższył Tonny Vilhena. Wynik 2-0 utrzymał się już do końca meczu.

W innym rozegranym w środę ćwierćfinale AZ Alkmaar pokonało PEC Zwolle 4-1. Dzień wcześniej miejsce w półfinale Pucharu Holandii zapewniło sobie FC Twente, które pokonało SC Cambuur 3-1. Na czwartek zaplanowano ostatni z ćwierćfinałów, Willem II – Roda JC Kerkrade.