Młodzieżówka Ajaxu za mocna dla Legii

Archiwum '17

W starciu drużyn do lat 19 amsterdamska ekipa pokonała w Warszawie młodych zawodników Legii aż 4-1.

Już po pierwszym starciu drugiej rundy europejskiej Ligi Młodzieżowej (swego rodzaju Liga Mistrzów drużyn do lat 19) szanse warszawiaków na awans mocno zmalały. Przegrana na własnym terenie 1-4 to nie jest dobra zaliczka przed rewanżem w Holandii…

Wtorkowy mecz w stolicy Polski rozpoczął się dla gospodarzy bardzo szczęśliwie. W 31. minucie bramkarz Ajaxu El Maach popełnił olbrzymi błąd: amsterdamski obrońca Navajo Bakboord podał mu piłkę, ale ten nie dostał jej opanować i futbolówka wtoczyła się do bramki, opisuje niderlandzki portal fcupdate.nl. Około 1,7 tys. kibiców zgromadzonych na Stadionie Wojska Polskiego miało powody do radości.

Później było ich już tylko mniej. Podopieczni Johna Heitingi strzelili tego dnia jeszcze cztery gole, ale już do właściwej bramki. W 42. minucie wyrównał Kaj Sierhuis, który na listę strzelców wpisał się też w 81. minucie. Oprócz tego gole dla gości zdobyli Darren Sidoel (53. minuta) i Victor Jensen (90.).

Rewanż zaplanowano na 21 listopada (początek godz. 19.00). Odbędzie się on na stadionie w miejscowości Duivendrecht, koło Amsterdamu, informuje portal 90minut.pl.