Polak zwycięzcą „najtrudniejszego maratonu” w Holandii!

Archiwum '17

Maciej Miereczko wygrał w sobotę Kustmarathon Zeeland, jeden z najtrudniejszych maratonów w Holandii. 38-letni zawodnik pokonał 42 km 195 metrów w niespełna 2 godziny i 44 minuty.

- Warunki były straszne. Przez cały czas biegliśmy pod wiatr, musieliśmy uważać. Było bardzo trudno, szczególnie na plaży – powiedział zmęczony ale szczęśliwy zwycięzca tuż po przekroczeniu mety (cytat za omroepzeeland.nl).

Drugie miejsce w 15. edycji tych zawodów zajął Marokańczyk Mohamed Oumaarir, a trzecie Holender Erwin Harmes. Jeden z faworytów, Hamid El Mouaziz (zwycięzca z 2014 i 2015 roku, również Marokańczyk), był dopiero czwarty. To właśnie ci zawodnicy długo biegli z Polakiem na czele, ale im bliżej mety, tym większe mieli problemy z utrzymaniem jego tempa.

Mieszkający w Niemczech Miereczko tryumfował w Zelandii po raz pierwszy. Pokonał ponad 1400 uczestników. Ostatnio jest w bardzo dobrej formie, gdyż tydzień wcześniej zwyciężył w maratonie w Kassel.

Przez wielu Kustmarathon w Zelandii uważany jest za najtrudniejszy maraton w Holandii. Trasa prowadzi wzdłuż wybrzeży, a także przez lasy, wydmy, wały i plażę. W październiku warunki pogodowe są tu przeważnie bardzo trudne. Podobnie było w tym roku: często padał deszcz, było chłodno i mocno wiało.