Wpadki Feyenoordu i Ajaxu

Kultura / Rozrywka

W szóstej kolejce Eredivisie PSV rozgromiło na wyjeździe FC Utrecht 7-1, a dwaj inni kandydaci do tytułu – Feyenoord i Ajax – zaliczyli bolesne porażki.

Po pierwszej połowie meczu w Utrechcie wynik brzmiał 1-2. Po przerwie podopieczni Phillipa Cocu strzelili jednak kolejnych pięć bramek. Najskuteczniejszym graczem ekipy z Eindhoven był tego dnia Jurgen Locadia, który aż czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

W zupełnie innych humorach byli w miniony weekend kibice w Amsterdamie i Rotterdamie. Feyenoord po raz pierwszy od ponad 600 dni przegrał ligowy mecz na własnym terenie. I nie było to spotkanie z jakąś piłkarską potęgą, ale z NAC Breda, które jeszcze w ubiegłym sezonie grało w holenderskiej drugiej lidze.

Dzięki golom Korte i Enevoldsena NAC wygrało 2-0 i przywiozło z De Kuip trzy punkty – mimo że to Feyenoord przez 72% czasu był w posiadaniu piłki.

Także gracze Ajaxu zgotowali swym fanom kolejną przykrą niespodziankę. Vitesse wygrało w Amsterdamie 2-1, po golach Kashia i Rashicy. Honorową bramkę dla gospodarzy strzelił w 83. minucie Nick Viergever. Trener amsterdamczyków, Marcel Keizer, przyznał po meczu, że jego drużyna „znajduje się w kryzysie”. Dla Ajaxu obecny początek Eredivisie jest najgorszym od sezonu 2008/2009. Holenderskie media już spekulują na temat możliwego zwolnienia Keizera i zastąpienia go bardziej doświadczonym szkoleniowcem.

Po sześciu kolejkach Eredivisie na czele jest PSV z 15 punktami na koncie, wyprzedzające S.C. Heerenveen (14 punktów) i Vitesse (13). Feyenoord z 12 punktami jest czwarty, a Ajax (10 punktów) dopiero siódmy.