Holandia: Śmiertelnie chory burmistrz Amsterdamu: 'żegnajcie'

Holandia

fot. Shutterstock

- Dbajcie o nasze miasto i o siebie nawzajem. Żegnajcie – napisał w liście do amsterdamczyków burmistrz Eberhard van der Laan. Chory na raka płuc z przerzutami burmistrz w poniedziałek zrezygnował z dalszego wykonywania obowiązków.

W styczniu Van der Laan dowiedział się o chorobie i o złych rokowaniach. Postanowił jednak wykonywać obowiązki tak długo, jak to będzie możliwe. W poniedziałek 18 września usłyszał od lekarzy, że nie są już w stanie mu pomóc. W związku z tym van der Laan poprosił o zwolnienie chorobowe, a jego obowiązki przejęła zastępczyni Kasja Ollongren.

„Bycie burmistrzem najpiękniejszego i najmilszego miasta świata było dla mnie olbrzymim przywilejem. Dziękuję wam za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście, wasze zaangażowanie oraz wsparcie i krytykę z ostatnich siedmiu lat. Dbajcie dobrze o nasze miasto i o siebie nawzajem. Żegnajcie”, napisał w liście 62-letni burmistrz.

Eberhard van der Laan funkcję burmistrza największego holenderskiego miasta pełnił od 2010 roku. Wcześniej był m.in. adwokatem oraz ministrem budownictwa i integracji. Należy do socjaldemokratycznej Partii Pracy PvdA, ale jako burmistrz zyskał zaufanie amsterdamczyków o bardzo różnych poglądach.

- To bardzo smutna wiadomość. Wyrazy uznania dla jego odwagi i otwartości. Podziwiam go za to, jak w minionych miesiącach kontynuował pracę burmistrza swojego ukochanego Amsterdamu. Poinformowałem go dziś, że cała Holandia jest z nim i z jego rodziną – powiedział premier Mark Rutte, cytowany przez portal nos.nl.19.09.2017 ŁK Niedziela.NL


Komentarze 

 
0 #5 Pepcо 2017-09-22 06:38
Jestem lewakiem, z lewakiem takim jak ja to tylko w piach :D
Cytować
 
 
0 #4 Pepcо 2017-09-22 06:37
Jestem dᴜрa zakręcona :D
Cytować
 
 
+1 #3 Peeepcо 2017-09-21 15:21
Szkoda człowieka zawsze... mimo tego że polityk...
Cytować
 
 
+1 #2 prawda jest 2017-09-20 16:23
Człowiek umiera raz a potem sąd. Za swe dzieła dostanie każdy odpłatę.
Cytować
 
 
+1 #1 MarTa 2017-09-20 10:07
Pepco musisz się leczyć !!!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Wiadomości

Holandia: Nagi mężczyzna, który spadł ze schodów w

News image

Mężczyzna, który spadł ze schodów w sex shopie Candy Shop w Tilburgu, jest obecnie w stanie krytyczn...

Holandia | Wtorek, 23 Styczeń 2018

Więcej ...

Najnowsze komentarzeŻycie w Holandii

News image

Dni otwarte w szkołach średnich w Holandii

Przejście ze szkoły podstawowej do średniej jest dla młodego człowieka bardzo ważnym i często trudny...

Życie w Holandii | Środa, 25 Styczeń 2017

Więcej ...

Więcej w: Życie w Holandii

Co-gdzie-kiedy

News image

Trwa nabór uczniów do Szkolnego Punktu Konsultacyj

Szkolny Punkt Konsultacyjny im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego przy Ambasadzie RP w Hadze z sie...

Więcej ...

Więcej w: Co-gdzie-kiedy

Atrakcje turystyczne

News image

Noord-Holland, Alkmaar - stolica serów, Alkmaarse

Jeśli Holandia jest krajem sera, Alkmaar z pewnością można uznać za jego stolicą. Kraj zasłynął z pr...

Atrakcje turystyczne | Poniedziałek, 6 Listopad 2006

Więcej ...

Więcej w: Atrakcje turystyczne

Muzea

News image

Zuid-Holland, Den Haag - Muzeum samochodów Louwman

Historia kilkuset samochodów, które znajdują się w haskim muzeum pozwoli dowiedzieć Ci się wszystkie...

Muzea | Sobota, 8 Sierpień 2015

Więcej ...

Więcej w: Muzea