Holandia: Śmiertelnie chory burmistrz Amsterdamu: 'żegnajcie'

Holandia

fot. Shutterstock

- Dbajcie o nasze miasto i o siebie nawzajem. Żegnajcie – napisał w liście do amsterdamczyków burmistrz Eberhard van der Laan. Chory na raka płuc z przerzutami burmistrz w poniedziałek zrezygnował z dalszego wykonywania obowiązków.

W styczniu Van der Laan dowiedział się o chorobie i o złych rokowaniach. Postanowił jednak wykonywać obowiązki tak długo, jak to będzie możliwe. W poniedziałek 18 września usłyszał od lekarzy, że nie są już w stanie mu pomóc. W związku z tym van der Laan poprosił o zwolnienie chorobowe, a jego obowiązki przejęła zastępczyni Kasja Ollongren.

„Bycie burmistrzem najpiękniejszego i najmilszego miasta świata było dla mnie olbrzymim przywilejem. Dziękuję wam za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście, wasze zaangażowanie oraz wsparcie i krytykę z ostatnich siedmiu lat. Dbajcie dobrze o nasze miasto i o siebie nawzajem. Żegnajcie”, napisał w liście 62-letni burmistrz.

Eberhard van der Laan funkcję burmistrza największego holenderskiego miasta pełnił od 2010 roku. Wcześniej był m.in. adwokatem oraz ministrem budownictwa i integracji. Należy do socjaldemokratycznej Partii Pracy PvdA, ale jako burmistrz zyskał zaufanie amsterdamczyków o bardzo różnych poglądach.

- To bardzo smutna wiadomość. Wyrazy uznania dla jego odwagi i otwartości. Podziwiam go za to, jak w minionych miesiącach kontynuował pracę burmistrza swojego ukochanego Amsterdamu. Poinformowałem go dziś, że cała Holandia jest z nim i z jego rodziną – powiedział premier Mark Rutte, cytowany przez portal nos.nl.19.09.2017 ŁK Niedziela.NL


Komentarze 

 
0 #5 Pepcо 2017-09-22 07:38
Jestem lewakiem, z lewakiem takim jak ja to tylko w piach :D
Cytować
 
 
0 #4 Pepcо 2017-09-22 07:37
Jestem dᴜрa zakręcona :D
Cytować
 
 
+1 #3 Peeepcо 2017-09-21 16:21
Szkoda człowieka zawsze... mimo tego że polityk...
Cytować
 
 
+1 #2 prawda jest 2017-09-20 17:23
Człowiek umiera raz a potem sąd. Za swe dzieła dostanie każdy odpłatę.
Cytować
 
 
+1 #1 MarTa 2017-09-20 11:07
Pepco musisz się leczyć !!!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Wiadomości

Polska Dyskoteka w Steenbergen, 28 października 2

News image

Polska Dyskoteka w Steenbergen (25 km od Roosendaal ) zaprasza do siebie. Muzyka: dance,disco polo, ...

Co-gdzie-kiedy | Poniedziałek, 23 Październik 2017

Więcej ...

Najnowsze komentarzeŻycie w Holandii

News image

Żegnaj, papierowy bilecie na pociąg!

Po 175 latach nadszedł jego koniec. Zwykły, papierowy bilet kolejowy to od 9 lipca 2014 r. w Holandi...

Życie w Holandii | Poniedziałek, 21 Lipiec 2014

Więcej ...

Więcej w: Życie w Holandii

Co-gdzie-kiedy

News image

Wakacyjny konkurs fotograficzny dla dzieci i młodz

Forum Polskich Szkół w Holandii FPSN zaprasza polonijne dzieci i młodzież do udziału w IV wakacyjnym...

Więcej ...

Więcej w: Co-gdzie-kiedy

Atrakcje turystyczne

News image

Haga: SEA LIFE w Scheveningen

Centrum SEA LIFE w Scheveningen wprowadzi wszystkich w ciekawy świat tego jakże pięknego i fascynują...

Atrakcje turystyczne | Środa, 8 Czerwiec 2016

Więcej ...

Więcej w: Atrakcje turystyczne

Muzea

News image

Zuid-Holland, Den Haag (Haga) - Mauritshuis

Muzeum malarstwa, mieści się w samym centrum Hagi. Budynek to była rezydencja hrabiego Johana Maurit...

Muzea | Piątek, 3 Listopad 2006

Więcej ...

Więcej w: Muzea