Reklama

Holandia: Śmiertelnie chory burmistrz Amsterdamu: 'żegnajcie'

Holandia

fot. Shutterstock

- Dbajcie o nasze miasto i o siebie nawzajem. Żegnajcie – napisał w liście do amsterdamczyków burmistrz Eberhard van der Laan. Chory na raka płuc z przerzutami burmistrz w poniedziałek zrezygnował z dalszego wykonywania obowiązków.

W styczniu Van der Laan dowiedział się o chorobie i o złych rokowaniach. Postanowił jednak wykonywać obowiązki tak długo, jak to będzie możliwe. W poniedziałek 18 września usłyszał od lekarzy, że nie są już w stanie mu pomóc. W związku z tym van der Laan poprosił o zwolnienie chorobowe, a jego obowiązki przejęła zastępczyni Kasja Ollongren.

„Bycie burmistrzem najpiękniejszego i najmilszego miasta świata było dla mnie olbrzymim przywilejem. Dziękuję wam za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście, wasze zaangażowanie oraz wsparcie i krytykę z ostatnich siedmiu lat. Dbajcie dobrze o nasze miasto i o siebie nawzajem. Żegnajcie”, napisał w liście 62-letni burmistrz.

Eberhard van der Laan funkcję burmistrza największego holenderskiego miasta pełnił od 2010 roku. Wcześniej był m.in. adwokatem oraz ministrem budownictwa i integracji. Należy do socjaldemokratycznej Partii Pracy PvdA, ale jako burmistrz zyskał zaufanie amsterdamczyków o bardzo różnych poglądach.

- To bardzo smutna wiadomość. Wyrazy uznania dla jego odwagi i otwartości. Podziwiam go za to, jak w minionych miesiącach kontynuował pracę burmistrza swojego ukochanego Amsterdamu. Poinformowałem go dziś, że cała Holandia jest z nim i z jego rodziną – powiedział premier Mark Rutte, cytowany przez portal nos.nl.19.09.2017 ŁK Niedziela.NL


Komentarze 

 
0 #5 Pepcо 2017-09-22 07:38
Jestem lewakiem, z lewakiem takim jak ja to tylko w piach :D
Cytować
 
 
0 #4 Pepcо 2017-09-22 07:37
Jestem dᴜрa zakręcona :D
Cytować
 
 
+1 #3 Peeepcо 2017-09-21 16:21
Szkoda człowieka zawsze... mimo tego że polityk...
Cytować
 
 
+1 #2 prawda jest 2017-09-20 17:23
Człowiek umiera raz a potem sąd. Za swe dzieła dostanie każdy odpłatę.
Cytować
 
 
+1 #1 MarTa 2017-09-20 11:07
Pepco musisz się leczyć !!!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Wiadomości

Legenda o powstaniu Amsterdamu

News image

Ciepłe myśli na niedzielę, czyli cykliczne spotkania przy porannej kawieOd czasu do czasu przy nasze...

Holandia | Niedziela, 22 Lipiec 2018

Więcej ...

Najnowsze komentarze

Życie w Holandii

News image

TEMAT TYGODNIA: Emerytury w Holandii – czy i ile dostanę?

Jeśli zamierzasz w Holandii zostać na dłużej lub na stałe, wiedza na temat tego „jak to jest z emery...

Więcej w: Życie w Holandii

Co-gdzie-kiedy

News image

Świat Dinozaurów od 7 lipca do 27 sierpnia 2018 w Utrechcie

Organizatorzy zapraszają do spędzenia niezapomnianych wakacyjnych chwil w Świecie Dinozaurów. Na odw...

Więcej w: Co-gdzie-kiedy

Atrakcje turystyczne

News image

Miniworld w Rotterdamie

Mieszkańcy tego miniaturowego świata, żyją jak każdy z nas. 27 tysięcy maleńkich postaci codziennie ...

Więcej w: Atrakcje turystyczne

Muzea

News image

Noord-Holland, Amsterdam - Rembrandthuis (dom Rembrandta)

Muzeum het Rembrandthuis mieści się w kamienicy w której w latach 1639-1658 mieszkał Rembrandt van R...

Więcej w: Muzea