Holandia: Przegrywali 0-2, wygrali 3-2, sukces holenderskich tenisistów

Archiwum '17

To się nazywa powrót. W meczu Pucharu Davisa o awans do grupy światowej Holendrzy przegrywali już z Czechami 0-2, ale ostatecznie to Oranje zwyciężyli.

W pierwszym starciu rozgrywanego w Hadze meczu Thiemo de Bakker przegrał z Jiřím Veseley’em 2-3 w setach. Także kolejny pojedynek był pięciosetową batalią, a najwyżej obecnie sklasyfikowany holenderski tenisista Robin Haase uległ Lukášowi Rosolowi 2-3.

W meczu, w którym do zwycięstwa potrzeba trzech zwycięstw, Oranje przegrywali więc 0-2 i wydawało się, że są już na straconej pozycji.

Holendrzy walczyli jednak do końca. I opłacało się. Po zwycięstwie debla Haase/Middelkoop i wygranej Haase z Veseley’em zrobiło się 2-2. W decydującym starciu De Bakker pokonał Rosola w czterech setach i historyczny come back  Oranje stał się faktem.

Dzięki zwycięstwu nad Czechami Holandia zagra w grupie światowej Puchara Davisa po raz pierwszy od 2014 roku.