Polska na MŚ w lekkoatletyce dużo lepsza niż Holandia

Archiwum '17

Na zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Londynie reprezentacja Polski zdobyła 8 medali, dwa razy więcej niż Holandia.

Biało-Czerwoni wrócili z Londynu z 2 złotymi, 2 srebrnymi i 4 brązowymi krążkami. Reprezentanci Holandii zadowolić się musieli jednym złotem i trzema brązowymi medalami.

Największym sukcesem Holendrów na zawodach w Londynie było zwycięstwo Dafne Schippers w biegu na 200 metrów. Oprócz tego ta 25-latka z Utrechtu zdobyła brąz w sprincie na 100 m. Na trzecim stopniu podium stanęły również Anouk Vetter (siedmiobój) oraz Sifan Hassan (bieg na 5 km).

Bohaterami polskiej reprezentacji byli młociarze. Mistrzami Świata została zarówno Anita Włodarczyk, jak i Paweł Fajdek. Ze srebra cieszyli się Adam Kszczot (bieg na 800 m) i Piotr Lisek (skok o tyczce). Brąz zdobyli: Wojciech Nowicki (rzut młotem), Kamila Lićwinko (skok wzwyż), Malwina Kopron (rzut młotem) oraz sztafeta 4 razy 400 m mężczyzn.

W klasyfikacji medalowej Polska została sklasyfikowana na ósmej pozycji, przed np. Niemcami. Holandia zajęła 16. pozycję. Najwięcej medali, bo aż 30 w tym 10 złotych, zajęli Amerykanie.