Ajax (trochę) bliżej Ligi Mistrzów

Archiwum '17

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów amsterdamska drużyna zremisowała we Francji z Nice 1-1. To dobra zaliczka przed rewanżem na własnym terenie.

W pierwszej połowie środowego meczu przeważali gospodarze. I to właśnie oni schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Gola dla drużyny z Nicei zdobył po strzale z bliska Mario Balotelli.

Drugie 45 minut było w wykonaniu amsterdamczyków już dużo lepsze. Wyrównującego gola zdobył po zaskakującym i precyzyjnym uderzeniu Donny van de Beek. 20-latek zaraz po strzeleniu bramki pokazał palcami liczbę 34. To numer koszulki Abdelhaka Nouriego, młodziutkiego gracza Ajaxu, który od kilku tygodni przebywa w szpitalu w stanie śpiączki (więcej o dramacie tego młodego sportowca TUTAJ).

- To była dla nas ważna bramka, potrzebowaliśmy jej. Ten gol był dla Ajaxu i wszystkich fanów, ale przede wszystkim dla Appiego i jego rodziny. Chcemy ich jako drużyna naprawdę wesprzeć – powiedział po meczu Van de Beek.

W końcówce Ajax mógł nawet wyjść na prowadzenie, ale po strzale głową Sancheza piłka uderzyła w poprzeczkę i nie wpadła do bramki.
- Powinniśmy strzelić więcej bramek. Mieliśmy wiele okazji, których nie rozegraliśmy dobrze – powiedział po spotkaniu Marcel Keizer, terner Ajaxu. – W drugiej połowie byliśmy lepsi. Zasługiwaliśmy może na coś więcej – dodał.

Rewanż odbędzie się w środę 2 sierpnia w Amsterdamie na stadionie Johan Cruijff Arena (początek o godz. 20.45). Zwycięzca dwumeczu awansuje do kolejnej, ostatniej już fazy eliminacji, w której walka toczyć się będzie o miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów sezonu 2017/2018.

W innym meczu trzeciej rundy kwalifikacji do LM Legia Warszawa przegrała w Kazachstanie z mistrzem tego kraju, FK Astaną, 1-3.