Holandia wygrała z Maroko 2-1

Archiwum '17

To nie było wielkie widowisko, a Pomarańczowi kończyli mecz w dziesiątkę. Mimo to piłkarska reprezentacja Holandii wygrała wyjazdowy mecz towarzyski z Maroko 2-1.

Pierwszego gola dla Oranje zdobył w 22. minucie Promes, a drugiego w 68. minucie Janssen. Kontaktową bramkę dla gospodarzy strzelił na kilkanaście minut przed końcem spotkania Boussoufa.

Holendrzy przez ostatnie 20 minut grali w dziesiątkę, po tym jak Matthijs de Ligt zobaczył czerwoną kartkę. Tym samym de Ligt stał się najmłodszym reprezentantem Holandii, który został wyrzucony z boiska, przypomina portal nos.nl. De Ligt ma dopiero 17 lat i 292 dni, a poprzedni „rekord” w tej kategorii należał do Johana Cruijffa. Legendarny piłkarz dostał swoją pierwszą czerwoną kartkę w reprezentacji, gdy miał 19 lat i 195 dni. Było to w listopadzie 1966 roku w meczu przeciwko Czechosłowacji.

W niedzielę Holandia rozegra kolejny mecz towarzyski, tym razem na własnym terenie (w Rotterdamie). Przeciwnikiem będzie Wybrzeże Kości Słoniowej. Podobnie jak w Maroko, reprezentację Holandii poprowadzi tymczasowy trener Fred Grim.

W piątek 9 lipca Pomarańczowi, prowadzeni już przez nowego szkoleniowca Dicka Advocaata, zmierzą się w eliminacjach do MŚ z Luksemburgiem. Również ten mecz odbędzie się na rotterdamskim stadionie De Kuip.