Dwie Holenderki w drugiej rundzie French Open

Archiwum '17

Kiki Bertens, fot. Jimmie48 Photography / Shutterstock.com

Wygrana Kiki Bertens, ubiegłorocznej półfinalistki paryskiego turnieju, nie była niespodzianką. Wygrana debiutantki Richiel Hogenkamp nad byłą pierwszą rakietą świata Jeleną Janković, już tak.

W poniedziałek na paryskich kortach Roland Garros kibice zobaczyć mogli w akcji trzy niderlandzkie tenisistki.

Najwyżej notowana z Holenderek, Kiki Bertens, zmierzyła się z Australijką Ajlą Tomljanović. Pochodząca z Wateringen 25-latka przegrała pierwszego seta 4-6, ale w dwóch kolejnych partiach była już wyraźnie lepsza, obie wygrywając 6-1.

Bertens, która w ubiegłym roku dotarła aż do półfinału French Open, w kolejnej rundzie w środę zmierzy się z Christiną Bellis. To właśnie ta Amerykanka wyeliminowała w poniedziałek inną z Holenderek, Quirine Lemoine, wygrywając z nią w trzech setach.

Największą niespodziankę sprawiła jednak Richel Hogenkamp. Debiutująca na kortach Roland Garros 25-letnia Holenderka pokonała 6-2, 7-5 byłą numer jeden światowego tenisa, Serbkę Jelenę Janković.

Holenderski świat tenisowy z niecierpliwością czeka też na mecz drugiej rundy mężczyzn, w którym najlepszy obecnie niderlandzki tenisista Robin Haase zmierzy się z dziewięciokrotnym tryumfatorem French Open, jednym z najlepszych tenisistów wszechczasów Rafaelem Nadalem.