Holandia: Feyenoord (na razie) bez mistrzostwa

Archiwum '17

Zamiast wielkiego święta, wielkie rozczarowanie – tak można podsumować minioną niedzielę w Rotterdamie.

Kibice Feyenoordu już szykowali się do świętowania pierwszego od 18 lat mistrzostwa kraju. Wystarczyło, że rotterdamski klub, prowadzący w tabeli Eredivisie od pierwszej kolejki, wygrałby w derbowym starciu z Excelsiorem i w portowym mieście doszłoby do wybuchu radości.

Stało się jednak inaczej. Ku zaskoczeniu ekspertów i komentatorów sportowych Feyenoord gładko przegrał z na papierze wyraźnie słabszym sąsiadem z tego samego miasta, 0-3. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, w ciągu zaledwie dziesięciu minut.

Ponieważ drugi w tabeli Ajax bez większych problemów poradził sobie w Amsterdamie ze słabiutkim Go Ahead Eagles, prowadzenie Feyenoordu zmalało do jednego punktu. Przed ostatnią kolejką tego sezonu Eredivisie, zaplanowaną na niedzielę 14 maja, kwestia mistrzostwa nadal jest nierozstrzygnięta.

Jeśli za tydzień Feyenoord wygra, to bez względu na wynik Ajaxu, tytuł mistrza Holandii po prawie dwóch dekadach znów trafi do Rotterdamu. Jeśli jednak Feyenoord zremisuje lub przegra, a Ajax zwycięży, to z mistrzostwa cieszyć się będą stołeczni kibice.

W ostatniej kolejce sezonu 2016/2017 rotterdamska drużyna zmierzy się na własnym terenie z Heraclesem Almelo. Piłkarzy Ajaxu czeka wyjazd do Tilbura i mecz z tamtejszym klubem Willem II.