Holandia: Feyenoord wygrał 8-0!

Archiwum '17

Klub z Rotterdamu, będący liderem Eredivisie, zdeklasował w środę gości z Deventer. W meczu 29. kolejki holenderskiej ligi piłkarskiej Feyenoord wygrał z Go Ahead Eagles aż 8-0.

Już po pierwszej połowie gospodarze z Rotterdamu prowadzili 5-0. W drugiej części gry padły kolejne trzy bramki i kibice Feyenoordu byli w zupełnie innych nastrojach niż jeszcze kilka dni temu, kiedy ich klub uległ w Amsterdamie Ajaxowi 1-2 (szczegół TUTAJ).

W największym stopniu do wysokiego zwycięstwa Feyenoordu przyczynił się Jens Toornstra, który strzelił trzy gole. Po jednym trafieniu dorzucili Elia, Kuyt, Van der Heijden, Botteghin i Kramer.

W środę o punkty walczyli także gracze Ajaxu. Amsterdamski klub zmierzył się w stolicy z AZ Alkmaar. Na dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik brzmiał 1-1, co właściwie ostatecznie grzebało szanse amsterdamczyków na mistrzostwo. Dzięki golom Sancheza, Schöne i Younesa Ajax wygrał jednak 4-1 i nadal ma nadzieję na tytuł.

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Eredivisie Feyenoord utrzymał pozycję lidera i wciąż ma trzy punkty przewagi nad Ajaxem.