„Zmarnowana szansa”. Holender blisko sprawienia niespodzianki

Robin Haase fot. lev radin / Shutterstock.com

Najlepszy obecnie holenderski tenisista, Robin Haase, po zaciętej walce przegrał 2-3 w setach w pierwszej rundzie Australian Open.

W starciu z Alexandrem Zverevem, 19-letnią wschodzącą gwiazdą światowego tenisa, o dziesięć lat starszy Holender nie był faworytem. Zverev w rankingu ATP zajmuje obecnie 24. miejsce, a Haase 57.

To jednak pochodzący z Hagi tenisista po trzech setach prowadził 2-1. W czwartym Holender przełamał Zvereva i wydawało się, że niespodzianka wisi w powietrzu. Urodzony w Hamburgu i reprezentujący Niemcy syn rosyjskich imigrantów uchodzi bowiem za jeden z największych talentów światowego tenisa.

Kilka tygodni temu pokonał (już po raz drugi w swej krótkiej karierze) Rogera Federera.

Zverev jednak opanował sytuację, odrobił straty i tryumfował w kolejnych dwóch setach, wygrywając ostatecznie cały mecz 3-2 (6-2, 3-6, 5-7, 6-3, 6-2).

- To był dobry mecz, ale ponieważ zmarnowałem szanse na podwójne przełamanie w czwartym secie, siedzę tu teraz z poczuciem zmarnowanej szansy. Mogę mieć pretensje tylko do siebie samego – powiedział po meczu Haase, cytowany przez portal nu.nl.