Rio: Holender obronił złoto, Polak czwarty

Archiwum '16

27-letni Dorian van Rijsselberghe wywalczył w niedzielę drugi z rzędu tytuł olimpijski w windsurfingu (klasa RS:X).  Pechowe, czwarte miejsce zajął reprezentant Polski, Piotr Myszka.

Przed ostatnim wyścigiem Polak zajmował jeszcze trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale wyścig medalowy zakończył dopiero na dziewiątym miejscu, za głównymi konkurentami w walce o brąz.

Brązowy medal przypadł w udziale Francuzowi Pierrowi Le Coqowi, a 35-latek z Polski musiał zadowolić się nielubianym przez sportowców czwartym miejscem.  Srebro zdobył Brytyjczyk Nick Dempsey.

W zupełnie innym humorze niż Myszka zawody zakończył obrońca tytułu z Londynu w 2012 roku, Dorian van Rijsselberghe. Holender już przed ostatnim wyścigiem zapewnił sobie drugie olimpijskie złoto w karierze, a w finałowej walce potwierdził swoją dominację i po raz kolejny przypłynął na metę jako pierwszy.

27-latek jest pierwszym windsurfererem w historii, któremu udało się obronić tytuł olimpijski, poinformował portal nu.nl. Dzięki zwycięstwu  van Rijsselberghe’a dorobek medalowy Holendrów w Rio zwiększył się do dziewięciu krążków. Pomarańczowi zdobyli jak dotąd (stan na niedzielę 14 sierpnia) cztery złota, dwa srebra i trzy brązowe medale.