Holandia: Szaleństwo w Utrechcie! Przegrywali 0-3, ale to oni zagrają w LE

Archiwum '17

W pierwszym starciu dwumeczu o awans do Ligi Europy piłkarze FC Utrecht przegrali w Alkmaar 0-3 i wydawało się, że kwestia awansu jest już rozstrzygnięta.

Okazało się być zupełnie inaczej….

Już w pierwszej połowie niedzielnego rewanżu gospodarze strzelili dwie bramki. Na listę strzelców wpisał się Willem Janssen oraz Sebastien Heller.

Po przerwie piłkarze z Utrechtu kontynuowali szarzę na bramkę gości, a w dodatku Derrick Luckassen zobaczył czerwoną kartkę i AZ Alkmaar kończyło mecz w dziesiątkę. Bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu i tak też się stało: Gyrano Kerk podwyższył prowadzenie do 3-0, a w dwumeczu mieliśmy remis 3-3.

W dogrywce Haller zmarnował jedenastkę dla gospodarzy, ale w serii rzutów karnych piłkarze Utrechtu zachowali już więcej zimnej krwi i wygrali ją 4-3.

To, co wydawało się mało prawdopodobne, stało się faktem. FC Utrecht, mimo porażki 0-3 w pierwszym starciu, wygrał dwumecz z AZ Alkmaar i zagra w przyszłym sezonie w Lidze Europy.