Holandia: Manchester United pokonany! Wielki sukces holenderskiej drużyny

Archiwum '16

Wymarzony początek fazy grupowej Ligi Europejskiej dla Feyenoordu. Rotterdamska drużyna pokonała w czwartek na własnym terenie faworyzowanych gości z Manchesteru 1-0.

Na pierwszego – i jedynego – gola kibice zgromadzeni na de Kuip musieli czekać 78. minut. Po podaniu Nicolaia Jörgensen piłkę do bramki pilnowanej przez Davida de Gea umieścił pomocnik Tonny Vilhena i rotterdamscy kibice mogli się cieszyć z prowadzenia nad słynnym Manchesterem United.

Mecz nie obfitował w zbyt wiele okazji bramowych, a José Mourinho nie wystawił najmocniejszego składu. Wayne Rooney w ogóle nie przyjechał do Rotterdamu, a Zlatan Ibrahimović i Memphis Depay weszli na boisko dopiero w drugiej połowie.

Po tym, gdy Feyenoord wyszedł na prowadzenie, goście przyspieszyli i stworzyli kilka groźnych akcji. Czasu było jednak mało i wynik nie uległ zmianie.
- Jestem taki szczęśliwy, to był wspaniały wieczór. Wygraliśmy z Manchesterem United! – cieszył się po meczu strzelec jedynego gola, Tonny Vilhena.

Także dwie pozostałe holenderskie drużyny występujące w fazie grupowej Ligi Europejskiej zdobyły w swych meczach punkty. Ajax po brutalnym meczu (trzy czerwone kartki, w tym jedna dla amsterdamczyków) wygrał w Atenach z Panathinaikosem 2-1, a AZ Alkmaar zremisowało na własnym terenie z Dundalk 1-1.