Holandia, sport: Pomarańczowi w ćwierćfinale mundialu!

Holandia

Reprezentacja Holandii pokonała w sobotę drużynę Stanów Zjednoczonych 3-1 i awansowała do  ćwierćfinału katarskiego mundialu.

Mecz dla Holendrów ułożył się bardzo dobrze. Już w 10. minucie prowadzenie Oranje dał Memphis Depay, który zakończył piękną akcję pełną szybkich i precyzyjnych podań mocnym strzałem z około 15 metrów.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 1-0, w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry drugiego gola dla Holendrów zdobył Daley Blind. Przy obu golach z pierwszej połowy asysty zaliczył Denzel Dumfries.

W drugiej części gry obie drużyny stworzyły sporo sytuacji do strzelenia gola, ale bramka padła dopiero w 76. minucie. Haji Wright dosyć przypadkowo uderzył piłkę w polu karnym, a ta szczęśliwie przeleciała nad bramkarzem Holendrów.

Z kontaktowego gola Amerykanie nie cieszyli się zbyt długo, bo pięć minut później wynik na 3-1 ustalił Denzel Dumfries, który zaliczył w sobotę wyśmienity występ.

Po raz ostatni do ćwierćfinału MŚ Holendrzy awansowali w 2014 r., kiedy ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Także wtedy selekcjonerem Oranje był Louis van Gaal. W 2010 r. Pomarańczowi zdobyli srebro mundialu (porażka 0-1 w finale z Hiszpanią po dogrywce), a w 2018 r. Holandia nie zakwalifikowała się do turnieju finałowego MŚ.