Holandia, sport: Sześć goli i wielkie emocje w Rotterdamie. Decydująca bramka padła w ostatniej minucie!

Holandia

W pierwszym spotkaniu dwumeczu ćwierćfinału Ligi Konferencji Feyenoord zremisował w Rotterdamie ze Slavią Praga 3-3. Goście zdobyli trzeciego gola w… 95 minucie meczu!

Kibice, którzy czwartkowy wieczór spędzili na stadionie De Kuip, na brak emocji nie mogli narzekać. Pierwszy gol dla gospodarzy padł już w 10. minucie, a strzelcem był Sinisterra. Pod koniec pierwszej połowy wyrównał Olayinka, choć w opinii wielu komentatorów gol powinien być unieważniony, bo jeden z graczy gości, uczestniczących w tej akcji, był na pozycji spalonej.

W 67. to goście objęli prowadzenie, po bramce Sora. Kilka minut później wyrównał Senesi, a w 86. po bramce Kökçü to Feyenoord prowadził 3-2. W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry doszło jednak do kolejnego zwrotu akcji i Traore strzelił wyrównującą bramkę.

Rewanżowe spotkanie w Pradze odbędzie się w przyszły czwartek. Jeśli to Feyenoord awansuje, to w półfinale jego rywalem będzie Olympique Marseille albo PAOK. Pierwsze starcie tych drużyn zakończyło się zwycięstwem Francuzów na własnym terenie 2-1.

Także PSV walczy o awans do półfinału Ligi Konferencji. W pierwszym spotkaniu dwumeczu Holendrzy zremisowali na wyjeździe z Leicester City 0-0.

08.04.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.