NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dopłata za mała ilość godzin pracy w tygodniu,Czy to prawda?
Autor Wiadomość
Asia197999 
Nieśmiały użytkownik
Kasia111

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 9:35 pm   dopłata za mała ilość godzin pracy w tygodniu,Czy to prawda?

Witam
Mam pytanie do osób w podobnej sytuacji co ja. Pracuje ostatnio po dwa dni w tygodniu albo siedze w domu caly tydzien. Agencja pracy nie ma pracy i to nie moja wina. Szukam innej pracy ale to nie takie proste. Dowiedzialam sie ze istnieje cos takiego jak dofinansowanie do niepelnych godzin pracy z uwv czy jakos tak (nie wiem jak dokladnie nazywa sie ta instytucja). Trzeba byc zameldowanym i miec staz pracy w Holandii . Czy to prawda???. Bede wdzieczna za pomoc.
Asia

ReklamaReklama
DominiqueLV 
Poczatkujacy

Wysłany: Pią Lis 11, 2011 8:38 pm   

Wiem że zawsze możesz poprosić o wypłacenie ci pieniędzy z godzin urlopowych( o ile twoja agencja coś takiego ma, bo nie wiem czy jest to prawem wymagane) ale to jest raczej rozwiązanie doraźne i nie na dłuższą metę.

andrzejr84 
Nieśmiały użytkownik

Wysłany: Pią Lis 11, 2011 9:03 pm   

Ja z kolei słyszałem, że takie "dofinansowanie" przysługuje wyłącznie osobom będącym w "fazie B" i w "fazie C" czyli pracują ponad 1,5roku (o ile się nie mylę:P) w danej agencji. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z UWV, być może biuro pośredniczy w załatwieniu tegoż "wyrównania" między pracownikiem a UWV. Może ktoś jest bardziej zorientowany?

bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Wysłany: Pią Lis 11, 2011 9:17 pm   

Andrzej, zle slyszales. To sie nalezy kazdemu, kto ma prawo do zasilku dla bezrobotnych.

andrzejr84 
Nieśmiały użytkownik

Wysłany: Pią Lis 11, 2011 9:42 pm   

No i fajnie że znalazł sie ktoś doinformowany:) mnie osobiście sprawa nigdy nie dotyczyła i mam nadzieję, że nie bedę musiał weryfikować na sobie tej informacji ,czego wszyskim tu życze:)

Reklama Reklama
MichalMS
Poczatkujacy

Wysłany: Sob Maj 12, 2012 2:30 pm   

Witam
Czy mógłby ktoś napisać czy w nl jest jeszcze coś takiego jak dofinansowanie do godzin?

suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!

Pomogła: 34 razy
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 2:38 pm   

A niby co by to mialo byc?

bagniaczka 

Pomogła: 12 razy
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 3:15 pm   

Suska, chodzi o to, ze jak masz prawo do zasilku dla bezrobotnych i zglaszasz sie do UVW, ze prace masz, ale np. 1-2 dni w tygodniu, to oni doplacaja do pelnego tygodnia. W wysokosci sredniej zarobkow z bodajze ostatnich 3 miesiecy.

Jagoda97 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 7:33 pm   

bagniaczka napisał/a:
Suska, chodzi o to, ze jak masz prawo do zasilku dla bezrobotnych i zglaszasz sie do UVW, ze prace masz, ale np. 1-2 dni w tygodniu, to oni doplacaja do pelnego tygodnia. W wysokosci sredniej zarobkow z bodajze ostatnich 3 miesiecy.

Nie doplacaja do pelnego tygodnia, tylko do sredniej ilosci godz przepracowanych w ostatnim 1/2 roku.

ReklamaReklama
MichalMS
Poczatkujacy

Wysłany: Sob Maj 12, 2012 11:43 pm   

Czyli rozumiem, że jest coś takiego?
Może ktoś mi podać holenderską nazwę tego dofinansowania bo chciałbym sobie załatwić.

Jagoda97 

Wysłany: Nie Maj 13, 2012 1:21 am   

Normalnie wystepujesz o zasilek dla bezrobotnych, czyli WW uitkering.
Wysokosc zasilku wyliczaja Ci ze srednej godz przepracowanych w ostatnich 6-ciu miesiacach.
Co 4 tyg wypelniasz inkomstenformulier i tam wpisujesz godz, ktore przepracowales i dzienny zarobek. Wysylesz zgodnie z data, ktora widnieje na formularzu. Na tej podstawie UWV wylicza ile dni nie pracowales i wyplaca Ci zasilek do wysokosci wyliczonej Twojej sredniej.
Masz obowiazek szukania pracy w pelnym wymiarze, min 1 solicytacja w tyg.
Zasilek zostanie ci przyznany najprawdopodobniej na 3 m-ce, tak sadze, ze masz nie wielki staz pracy w Holandii.
Zasilek uzupelniajacy jest jednak wydluzany o kazdy przepracowany dzien, czyli licza tylko dni za, ktore wyplacaja zasilek.

mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 43 razy
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 10:14 am   

Od lipca zaeszlego roku zostalo to zlikwidowane , wiec nie mozna sie juz oto starac

Jagoda97 

Wysłany: Nie Maj 13, 2012 12:28 pm   

mavd napisał/a:
Od lipca zaeszlego roku zostalo to zlikwidowane , wiec nie mozna sie juz oto starac

Podaj przepis wg, ktorego zostalo to zlikwidowane.

Ja jestem przekonana, ze nadal istnieje.

Reklama
misia0101 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 12:50 pm   

mavd napisał/a:
Podaj przepis wg, ktorego zostalo to zlikwidowane.

wychodze z zalozenia ze ksiegowa sie zna na swojej pracy...

i chyba bylo juz o tym na forum...
Szukalam info na UWV i z tego co pamietam to tego juz nie ma. Jest ewent. jakis dodatek (ale wydaje mi sie ze teraz to jest dodatek do min. socjalnego, a nie do godzin)

Jagoda97 

Wysłany: Nie Maj 13, 2012 10:00 pm   

Gedeeltelijk werkloos

Als u een baan vindt voor minder uren dan waarvoor u de WW-uitkering ontving, dan houdt u een uitkering voor het verschil in uren. Bijvoorbeeld: als u een WW-uitkering krijgt voor 36 uur en u vindt vervolgens een baan voor 24 uur, heeft u recht op een WW-uitkering voor de overgebleven 12 uren. Als het verschil minder is dan 5 uur, bent u niet langer werkloos. De uitkering wordt dan gestopt.

http://www.rijksoverheid....-uitkering.html

Ten sam przepis jest stosowany jezeli w aktualnej pracy zmniejszona jest ilosc godzin, pod warunkiem, ze nie ma kontraktu na okreslona ilosc godzin.
Ostatnio zmieniony przez Jagoda97 Nie Maj 13, 2012 10:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu